“15 Temmuz Marşı” Ceylan Balcı

Müzik Öğretmeni Ceylan BALCI’dan 15 Temmuz Marşı

Gaziantep Münire Kemal Kınoğlu Ortaokulunda müzik öğretmeni olan Ceylan Balcı Destansı mücadeleyi beste yapıp marş haline getirdi şehirde herkes ezberledi. 

Vali Gül Talimat verdi Klip çekildi Marş Hayat buldu.

Münire Kemal Kınoğlu Ortaokuluna karne dağıtım törnenine katılan Gaziantep Valisi Davut Gül, Okulun Müzik öğretmeni Ceylan Balcı’nın bestelediği 15 Temmuz Destanı isimli eseri ilk olarak orada dinledi. Eserden çok etkilenen Vali Gül, eseri tekrar dinlemek için Müzik öğretmeninde yine seslendirmesini rica etti. Programa katılan İl Milli Eğitim Müdürü, Şahinbey İlçe Belediye Başkanı ve protokol esere hayran kaldı. Ardından eserin video klibinin 15 Temmuz gününe yetişmesi için talimat verdi ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nin klibi hazırlaması ile marş hayat buldu. 

Demokrasi Meydanında Konser verdi.

2019 yılından beri eser Demokrasi Meydanında 15 Temmuz kutlamalarında kullanıldı. Ayrıca Müzik Öğretmeni Ceylan Balcı eseri burada canlı performans ile seslendirerek bir konser verdi. Akademi çalışmalarına devam eden müzik öğretmeninin geçmişi başarılarla dolu. Aynı zamanda şan eğitmeni olan Balcı, bir çok ünlü sanatçının da hocalığını yapmış. Bu aralar Ses Eğitimi alanında tüm birikimini içeren çok değerli bir kitap üzerinde çalışıyor.

Ömer Halisdemir’in şehadetinden etkilenip bu marşı yazdım

Ömer Halisdemir’in şehadetinin kendisini çok etkilediğini vurgulayan Ceylan Balcı, “Böyle bir geceyi, böyle bir günü yaşamış olmak ülkemiz adına gerçekten çok üzücü. Ben de o geceden, o yaşanılanlardan çok etkilendim. Özellikle Ömer Halisdemir’in şehadeti herkesi olduğu gibi beni de çok üzdü. Onun şehadete gidiş anı, o görüntüler beni çok etkiledi. Bu olaylara ait duygularımı ve hislerimi de bu marşla dile getirmek istedim. Böylece o gece neler yaşandığını bizden sonraki nesillere aktarmak istedik. Dilerim böyle bir gece tekrar yaşanmasın. Bu eserimiz tüm şehit ailelerine, Türk milletine armağan olsun” dedi.

15 Temmuz Destanı 

Kaderini yeniden yazdı

Al bayrağının altında

Adını dünyaya kazıdı

15 Temmuz Destanında

Türkiyem!

Yıllardır koynunda barınan 

Yılanı söküpte attı

Oh be sonunda bu millet

Kalleşin kökünü kazıdı 

Türkiyem!

Vatan sana minnettar..

Ömer Halis Demir..

Bir öldün bin doğacaksın 

Kalbimizde yerin..

Şehitlerin emaneti

Bu eşsiz cennet vatan

Hiç bir hain bilemez 

Türkiyem bölünemez!

Topun tüfeğin önüne siper oldu bu millet

Ne sandın kalleş köpek 

Asker doğar bu millet

icerden ve dışarıdan yurdumu sarmış hain

Zannetti ki bir günde devrilir şanlı tarih.

Vatanini dini satar mı Türk Oğlu Türk

15 Temmuz Destanı

Geçmişinde Atatürk.

Leave a Reply

Your email address will not be published.