Algspor “Gaziantep’in Gururu”

TFF Kadınlar Futbol 1. Liginde mücadele eden Gaziantep ALGSPOR Şehirde Şampiyonluk ve Avrupa Temsilciliği heyecanını yaşattı. 

Gaziantep’te faaliyet gösteren ALG Life Tekstil firmasının bir sosyal sorumluluk projesi olan Kadın Futbolu Şehirde kabul görüp başarılara imza atmış durumda. 

Yıllar önce futbol malzemesi arayışına giren bir kadın futbol kulübünün yolları ALG Tekstil ile kesişti. Hayırsever İş Adamı Ali Gözcü futbolcuların başarılarına seyirci kalmayıp Kulübe maddi manevi destekte bulundu. Aradan geçen kısa zaman içerisinde bir anda Kulübün başkanı olup takımı başarıdan başarıya koşturdu. 

Kadın Futboluna TFF Kadınlar 1.Liginde belki de en fazla destek ALGSPOR’dan gelmişti. Yurt içi ve yurt dışı transferlerle lige ayrı bir kalite katan takım her zaman gündem konusu olmuştu. Maçlar en az 500 kişi ile seyredilip binlerce taraftar grubuna sahip oldu. 

2019-2020 LİG ŞAMPİYONLUĞU 

ALGSPOR Kadın Futbol takımı 2019 sezonunda zirveden hiç düşmeyip bu sezonun galibi olmuştu. Pandemi dolayısı ile lig son maçlarını oynayamasa bile Ligin lideri olan ALGSPOR Şampiyonluğa adını yazdırdı. 

GAZİANTEPLİ ALG’yi çok sevdi.

Tüm halkın destek verdiği Kadın Takımı özellikle sosyal medyadan oldukça ilgi görüyor. Tüm maçları binlerce taraftar tarafından izleniyor. Öyle ki karşılaşmalara Şehrin Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve bir çok şehrin ileri gelenleri izliyor ve takımı yalnız bırakmıyor. 

Başkan Ali Gözcü’nün Mesajı 

2016 yılında çıktığımız bu zorlu yolda sizlerin de desteği ile başarıdan başarıya koşuyor. Kadın Futboluna verdiğimiz maddi ve manevi destekler hep Şehrimiz ve kızlarımızın geleceği için. Kadınlar Futbol Liglerinde üst üste Şampiyon olarak, 1. Lige çıktığımızdan beri kadın futboluna renk ve kalite kattığımıza inanıyorum. Öyle ki ligde finaller oynayıp Şampiyon olduk. Yarışı hiç bırakmadık. Bizim her zaman aklımızda çalışmak yüreğimizde Gaziantep ve Kalbimizde kızlarımız ve başarılı kadın futbolcularımız var. Bu vesile ile 2021/2022 Sezonunun Camiamıza hayırlı olmasını diler, tüm futbolcularımıza, teknik heyetimize başarılar dilerim.

Aycan Yanaç Fark Yarattı.

ALGSPOR Kulübü, Kadınlar Liginin adını duyurmak, Takımı güçlendirmek için ünlü Survivor Türkiye yarışmasının tanınan ismi Aycan Yanaç’ı transfer etmişti.

Leave a Reply

Your email address will not be published.